Δημόσια διαβούλευση για την κυκλοφορία στο κέντρο του Ηρακλείου

04 Αύγουστος 2021

Ο Δήμος Ηρακλείου και το Δημοτικό Κέντρο προώθησης του Δημοκρατικού διαλόγου, της καινοτομίας & επιχειρηματικότητας «Δημοσκόπιο» προσκαλούν όλους τους ενδιαφερόμενους δημότες του Δήμου Ηρακλείου σε δημόσια διαδικτυακή διαβούλευση σχετικά με το υπό εκπόνηση σχέδιο κυκλοφοριακών ρυθμίσεων για το κέντρο της πόλης του Ηρακλείου.

Ο Δήμος Ηρακλείου με τις υπό μελέτη κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στοχεύουν στη βελτίωση της ποιότητας ζωής των δημοτών και επισκεπτών της πόλης μας. Πρόθεση της Δημοτικής Αρχής είναι η διενέργεια ανοιχτής συζήτησης με όλους τους ενδιαφερόμενους για το πλαίσιο της όσο το δυνατό εύρυθμης λειτουργίας του Κέντρου της πόλης όπως διαμορφώνεται, καθώς και για τις ευρύτερες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις. Ο Δήμος Ηρακλείου επιθυμεί να συγκεντρώσει τις απόψεις και τις προτάσεις των Δημοτών και των Φορέων, ώστε να ληφθούν υπόψη κατά την κατάρτιση και υλοποίηση του σχεδίου κυκλοφοριακών ρυθμίσεων στην περιοχή,  που αποτελείται από τις οδούς Δικαιοσύνης, Ίδης, μικρή Έβανς και 1821.

Η 3ήμερη διαδικτυακή διαβούλευση θα διεξαχθεί στις 4,5,6 Αυγούστου ώρες 16.00-21.00 με συμμετοχή εκπροσώπων όλων των φορέων που συμμετέχουν στο διάλογο. Ο συντονισμός της διαβούλευσης θα γίνει από την εταιρεία projectyou Συμβουλευτική Οργανωτική Μον. ΕΠΕ, στο πλαίσιο έργου που έχει αναλάβει κατόπιν δημόσιου διαγωνισμού.

Για να παρακολουθήσετε τη διαδικτυακή διαβούλευση τις ανωτέρω ημέρες και ώρες, χρησιμοποιήστε το σύνδεσμο:

Meeting ID 856 1978 0297

Passcode 307009