Oμιλία με θέμα «Γυναικεία επιχειρηματικότητα : προαπαιτούμενα και παράγοντες επιτυχίας»

11 Ιούνιος 2021

To Women Do Business και το Δημοσκόπιο Δήμου Ηρακλείου συνδιοργανώνουν ανοιχτή διαδικτυακή ομιλία με τον κ. Δημήτρη Μπουραντά, διακεκριμένο Καθηγητή Management & Human Resources
Την Τετάρτη, 16 Ιουνίου και ώρα 18:00 ο Δήμος Ηρακλείου και το Κέντρο Επιχειρηματικότητας «Δημοσκόπιο» σε συνεργασία με την Μη Κερδοσκοπική Οργάνωση Women Do Business θα πραγματοποιήσει διαδικτυακά ανοιχτή ομιλία με θέμα «Γυναικεία επιχειρηματικότητα : προαπαιτούμενα και παράγοντες επιτυχίας» και ομιλητή τον κ. Δημήτρη Μπουραντά, διακεκριμένο επιστήμονα και συγγραφέα.
Σκοπός της ομιλίας είναι η κατανόηση :
•    Των θεμελιωδών παραμέτρων της επιχειρηματικής επιτυχίας
•    Των ικανοτήτων των επιτυχημένων επιχειρηματιών

Η ομιλία θα μεταδοθεί ζωντανά μέσω της επίσημης σελίδας του οργανισμού Women Do Business στο facebook στο ακόλουθο link : https://m.facebook.com/womendobusiness.eu/

Λίγα λόγια για τον εισηγητή :
Ο κ. Δημήτρης Μπουραντάς είναι καθηγητής Μάνατζμεντ, Διευθυντής του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Διοίκησης Επιχειρήσεων για στελέχη και του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Διοίκησης Ανθρωπίνων Πόρων στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Έχει δημοσιεύσει μεγάλο αριθμό άρθρων για τα πιο έγκυρα διεθνή επιστημονικά περιοδικά και έχει συγγράψει 10 βιβλία, εκ των οποίων πολλά έχουν γίνει best seller. Επίσης έχει επιβλέψει διδακτορικές διατριβές στις οποίες έχουν απονεμηθεί το πρώτο και το δεύτερο Ευρωπαϊκό βραβείο. Διαθέτει πολύχρονη επαγγελματική εμπειρία έχοντας εργαστεί ως στέλεχος, σύμβουλος και εκπαιδευτής για Ελληνικούς και διεθνείς Οργανισμούς και για μεγάλο αριθμό ελληνικών και πολυεθνικών επιχειρήσεων. Κάθε χρόνο δίνει περισσότερες από 60 διαλέξεις χωρίς αμοιβή σε μη κερδοσκοπικούς οργανισμούς. Τέλος, έχει βραβευθεί, επανειλημμένα, με τον «Τίτλο Υψηλής Διδακτικής Επίδοσης» από το Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών.